ÜDY Belgesi Sınavı Nasıl Olur?

ÜDY Sınavı Nasıl Olur sorusu özellikle ilk defa yazılan ÜDY Adaylarımız tarafından bizlere yöneltilen ÜDY Kursiyerleri için en önemli sorulardan bir tanesidir. Hafta sonu düzenlenen ÜDY Sınavları sabah 10:00 itibari ile yapılmaktadır.

Yazılı ÜDY Sınavı : ilk gireceğiniz ÜDY Sınavı 40 sorudan oluşmaktadır. Yazılı olarak gireceğiniz ÜDY Sınavında en az 28 doğru yaparak 70 puan veya üzeri almanız gerekmektedir.

Başarılı olan adaylarımız hemen ilk işi günü ile birlikte ÜDY Belgelerini alabilirler.

ÜDY için toplam 4 sınav hakkınız bulunmaktadır. Başarısız olduğunuz takdirde bir sonraki sınava girebilirsiniz. Bir sonraki sınav için 1 ay beklemenize gerek olmamaktadır. Genellikle 15 günde bir ara sınav olacaktır. Toplam 4 hakkınızı kullanmanız durumunda tekrar ÜDY Belgesi için kayıt olmanız gerekecektir.

ÜDY Belgesi Sınav Sonuçlarının Açıklanması

ÜDY Sınav Sonuçlarının açıklanması aynı gün içerisinde olacaktır. Gireceğiniz ÜDY Sınavı Sonuçlarını o gün öğrenebilirsiniz.

ÜDY Belgesi Sınavından Başarısız Oldum Ne Yapmalıyım?

ÜDY Sınavı için toplam 4 sınav hakkınız bulunmaktadır. Başarısız olduğunuz durumda devamındaki diğer hakkınızı kullanabilirsiniz. Tüm haklarınızı kullanmanız durumunda kaydınız silinir ve bir sonraki dönem için tekrar ÜDY Kaydı yaptırmanız gerekir.

ÜDY Belgesi Sınav Harcının Yatırılması

ÜDY Sınav Harcı Milli Eğitim Bakanlığına kayıt olduğunuz ÜDY Merkezi tarafından yatırılır. Ücreti 2022 yılı ÜDY Sınav Harcı 130 TL‘dir.